Ekleyen: Tarih: 2016-01-10

4.83 avg. rating (94% score) - 6 votes

Nail art akımı başladığından beri oje sürmek çok daha keyifli ve yaratıcı hale geldi. Fakat tırnak uzatmak ve elmas kadar sert ve sağlam bir tırnak elde etmek o kadar da kolay değil. Bir de şöyle bir gerçek var ki çalışan ve çocuklu bayanlar için tırnak uzatmayı bırakın oje sürmek bile zaman alıcı bir durum. Fakat son zamanlarda oldukça popüler bir tırnak modası var. Aslında uzun zamandır var fakat nedense herkesin ilgisini çekmesi zaman almış görünüyor.

İnstagram’da @yiredelcastillo kullanıcısının yayınladığı acrylic nails videosu bir anda popüler hale geldi ve herkes bunun ne olduğunu merak etti. Aşağıda sırasıyla 15 saniyelik bu videolardaki mükemmel görüntü herkesi büyüledi ve “Bu kadar kolaysa ben de yaparım”  fikirleri oluştu.

Videolarda bir takım toz ve fırçayla tırnağın uzatıldığını ve takma tırnağa gerek olmadığını ayrıca mükemmel bir görüntü elde edilebileceği görülüyordu. Videoda görülen acrylic powder (akrilik tozu) herkesin aramaya başladığı özellikle kişisel kullanım için satılan yerlerin olup olmadığı, kozmetikçilerde bulunup bulunmadığı konusunda herkes araştırma içine girmeye başladı.

Acrylic Nails’in ülkemizdeki adı aslında “Protez Tırnak” ve bunu yapan bir çok güzellik merkezi var. Fakat videolarda yapımı bu kadar basit gibi göründüğü için eminiz ki yakın zamanda bu tozlardan kişisel kullanım için bit çok kozmetikçide bulabileceksiniz. Aslında ufak bir araştırmayla güzellik salonlarına protez tırnak malzemesi sağlayan bir çok internet sitesi de bulabilirsiniz. Örneğin bir akrilik tırnak (acrylic nails) malzemeleri internet satış sitesini sizlerle paylaşabiliriz, tirnakcenter.com 😉 . Acrylic nails ürünlerinin neler olduğunu ve yapımı için neler gerektiğini sıralayalım.

Tırnak Törpüsü
Tırnak törpüleme
Öncelikle tırnak törpüsüyle tırnaklarınızın üzerindeki parlaklığı varsa girintileri almalı ve tırnağınızı akrilik tırnak için uygun hale getirmelisiniz.

Tırnak Şablonu (Nail Form)
Tırnak Şablonu                      Tırnak Şablonu, Nail Form
Bu şablonu tırnağınızın iç uç kısmına yerleştirip yapışkan kısmını parmağınıza sabitliyorsunuz. Böylece akrilik tırnağı uygularken kalıp görevi görüyor ve tırnak uzunluğunuzu akrilikle ayarlarken sert oluşu ve sabit duruşuyla kusursuz tırnak elde etmenize yardımcı oluyor.

Akrilik Fırçası (Acrylic Brush)
Akrilik Fırçası    Akrilik Fırçası 2    Akrilik Fırçası
Bu fırça ile mükemmel akrilik tırnağınıza şekil veriyorsunuz. Fırçayı önce akrilik sıvısına daha sonra akrilik tozuna batırarak tırnağınıza uyguluyorsunuz. Fırçaya ne kadar akrilik tozu aldığınız önemli bu nedenle bir kaç uygulama videosu izlemenizi tavsiye ederiz.

Akrilik Sıvısı (Acrylic Liquid)
Acrylic Liquid, Akrilik Sıvısı
“Sıvı Monomer” olarakta bilinen akrilik sıvısı, akrilik tozunu alıp tırnağınıza uygulamanız esnasında fırçanızla kullandığınız bir sıvıdır. Bu sıvı akrilik tozunu bir mıknatıs gibi fırçanıza çeker ve tırnak yapımına başlarsınız. Tozu tutar ve sağlam bir şekilde tırnağınıza yapışmasını sağlar.

Akrilik Tozu (Acrylic Powder)
41UipPenp4L._SY355_
Diğer adıyla “Polimer Tozu”, bu akrilik tırnağın ana maddesi. Akrilik sıvısıyla birleşince protez tırnak oluşturmanızı sağlayacak maddeyi elde etmiş olacaksınız. Yani akrilik tozu sayesinde tırnağınızı istediğiniz tırnak sertliğine ve uzunluğuna getirebilirsiniz. Tabiki sadece akrilik toz tek başına hiçbir işe yaramaz.

Tırnak Cımbızı
Tırnak Cımbızı
Tırnak cımbızı uyguladığınız akrilik tırnak sertleşmeye başladığında sivri ya da kenarları küt bir görünüm kazandırmanıza yardımcı oluyor.

Akrilik tozunun ve akrilik sıvısının kalitesi önemlidir. Kalitesiz sıvıların sararma yaptığı söyleniyor, ne de olsa orjinal tırnak değil. Sizi @yiredelcastillo‘nun bir videosu ve bir kaç güzel “Acrylic Nails” resimleri ile başbaşa bırakıyorum 😉

acrylic-nails-glitter-nails akrilik-tirnak akrilik-tirnak akrilik-tirnak akrilik-tirnak acrylic-acrylic-nails

Konuyla ilgili yorumlar

E-mail adresiniz hiç kimseyle paylaşılmaz. Doldurulması gerekli kısımlar * ile işaretlenmiştir.

*