Ayrıntılar

Ekleyen: Tarih: 2018-03-13

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

Uzun zamandır sizin de benim de özlediğim Merve’yle 1 Hafta serimin yeni bölümünde beni çok heyecanlandıran bir şey yaptım: 1 hafta boyunca tüm hayvansal gıdaları hayatımdan çıkararak vegan beslendim! Neler hissettim, nasıl etkileri oldu? Zorlukları var mı? Faydaları neler hepsini anlattım.

Önemli Not:
Daha önceki videolarımda bahsettiğim konularla ilgili tekrarları videonun kurgusu gereği belli yerlerde kaldırmam gerektiğinden yanlış anlaşılabileceğini düşündüğüm aşağıdaki konulara açıklık getirmek istiyorum:

Her gıda, her insan için sağlıklıdır demek doğru değil, yıllarca mide, bağırsak problemleri ve adını koyamadığım ağrılarla savaştım ve yaptılan testlerden sonra inek sütü ve ürünlerinin beni hasta ettiği ve bağırsaklarımda olumsuzluklara sebep olduğu ortaya çıktı, bu sebeple süt ve süt ürünleri tüketmemem gerekiyor. Çünkü sizlere iyi gelebilen bu ürünler beni hasta ediyor.

Kendi sağlık problemlerim nedeniyle uyguladığım bir beslenme düzenim var sık sık söylediğim gibi GAPS diyetindeyim. Merak edenler: https://www.youtube.com/watch?v=aWtuhkNP03c videomu inceleyebilirler. Bu diyet dahilinde baklagil, süt ürünleri, bazı karbonhidratları tüketmem yasak. Veganlıkta da bu ikisinin önemi çok büyük. Et proteinini örnek veriyorum: yeşil mercimekten alıyorlar ama benim et proteini yerine koyabileceğim bir gıda olmadığından vegan olmam mümkün değil.

Bu video Merve’yle bir hafta videolarımda izleyicimlerimden gelen “1 hafta Vegan olmayı dene!” yorumları üzerine hazırlanmıştır. Bir vegan olma / olmama veya beslenme tavsiyesi değildir. Videomdaki içerikler güvenirliğine inandığımız sağlam kaynaklardan derlenmiş olup, yapılan yorumlar sadece benim görüşlerimi ve deneyimlerimi yansıtmaktadır.

Veganlık Serüvenimle İlgili Tüm detaylara ve videoda bahsedilen kaynaklara: https://merveozkaynak.com/vegan-oldum/adresinden ulaşabilirsiniz.

Beni Takip Edin:
https://instagram.com/mevy
https://www.facebook.com/merveozkaynak/

Kanalıma buradan abone olabilirsiniz ➡️ http://mevy.co/1t97QCY
İkinci kanalım: http://mevy.co/dahamerve

Kategori:

Merve Özkaynak

Konuyla ilgili yorumlar

E-mail adresiniz hiç kimseyle paylaşılmaz. Doldurulması gerekli kısımlar * ile işaretlenmiştir.

*