Ayrıntılar

Ekleyen: Tarih: 2018-03-18

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

(ÖNEMLİ: Videoda ne kadar kullanmanız gerektiğini söylememişim. Her gün önerseler de zor bir teknik olduğu için haftanın 4 akşamı yaparsanız da cildinizdeki değişimi görebilirsiniz demişler. )Uzak Doğu’luların kusursuz cilt için uzun bakım ritüelleri yaptığını çoğumuz biliyoruz. Japon asıllı olduğunu duyduğum ama Kore bakım ritüellerinde de karşıma çıkan derin bir temizleme tekniğini sizlerle paylaştım. Cildimi sürekli temizlediğim halde geçtiğimiz günlerde yaptırdığım (ve şu an story’mde bugün de yaptırdım) Hydrafacial cilt bakımında cildimin içinden çok ciddi fondöten kalıntıları çıktı. Bu da demek oluyor ki gözeneklerimin içine giren fondötenler için cilt temizleme rutinimi daha uzun tutmalıyım. İşte düzenli kullanıldığında cildi sıkılaştıran ve pürüzsüz olmasını sağlayan 4-2-4 Tekniği.

SORULARA İSTİNADEN:
4-2-4 Tekniği ile ilgili uzun uzun birşeyler karalamaya çalışacağım. Öncelikle zevkten mutluluktan zıplayabilirim. Bu kadar çok teşekkür mesajı aldığım için, bulduğum yöntem işe yaradığı için ayrı bir sevinsem de bana güvenip tekniği uyguladığınız için ayrıca teşekkür etmeliyim.
Gelen sorularla ilgili hemen buraya birkaç not düşmek istiyorum.
Ne kadar sıklıkla yapılmalı? “Her gün “ deseler de “etkili sonuç için haftada 4 akşam yapmanız cildinizdeki değişimi görmeniz için yeterli demişler.
Akneli ve sivilceli ciltler için ben zeytinyağı yerine hindistan cevizi yağı önerebilirim. Antibakteriyel özelliği olduğu için daha uygun olduğunu düşünüyorum, finalde daha daha az yumuşaklık hissetseniz de cildinizi daha kötü bir hale getirmek istemeyiz. Sivilceli ciletler için yaptıkları açıklama “sonraki nemlendirici kremle yağı temizlediğinizde masajla ısınıp incelmiş yağ emülsiyona yani yağdan ziyade sulanmış bir karışam dönüştüğü için temizleyici kremle onu cildinizden söküp attığınızı, son aşamada ılık su ile tamamen attığınızı” söylüyorlar. Yani aslında yağ sizi korkutsa da aslında gözenek içinizi temizledikten sonra kirle birlikte tamamen arınıyor demişler. Ancak siz deneyiminizde akne ya da sivilcenizin arttığını gördüğünüz an bırakın veya yağ ya da kremi değiştirin.
İkinci aşama için yıkama jeli kullanabilir miyiz diyenler için bu aslında komple bir ritüel ve jel gibi cildi kurutan şeyleri önermemişler. Çünkü amaç temizlenmiş ama nemlendirici kullanmadan yumuşamış bir cilt görmek. Jel muhtemelen kurutur.
Normal nemlendirici kullanabilir miyiz? Hayır, çünkü yağı cildinizden temizlemeniz gerekli. Krem temizleyici de olsa amacı fazla yağı temizlemek, bu nedenle temizleme sütü ya da losyonu olabilir ama normal bir nemlendirici olamaz.
Tüm bu rutinin dışında @chidembeauty’den İngiltere’de aldığım cilt bakımı eğitimde cildi temizlemenin en güzel yönteminin cilt tipinize uygun temizleyici kremle uzun masaj yaparak olduğunu görmüştüm. Bu tekniği denedikten sonra bu ritüeli her gün yapamasam da cildimi temizleme kremi ile uzun masaj yaparak temizlediğimde üstüne makyaj yaptığımda cildim mükemmel görünüyor.

Detaylı yazı: http://www.sebibebi.com/2017/11/japonlarn-kusursuz-cilt-temizligi.html
► Hızlı abonelik için tıklayınız: http://goo.gl/kXfGWo
► Birbirinden farklı faydalı içerikler için Blogumu takip etmeyi unutmayın : http://www.sebibebi.com

Music: https://www.bensound.com/

❤ Tüm Videolarıma Aşağıdaki Kategorilerden Ulaşabilirsiniz.

Tüm Kolay Saç Modeli Videolarım

Tüm Makyaj Videolarım

Tüm CHALLENGE, Yarışma,TAG, Eğlenceli Videolar

Tüm How to “Nasıl Kolay Yapılır” Videolarım

Tüm Ünlü Makyajları

► Aşağıdaki linklerden beni takip edebilirsiniz.
► Facebook: https://www.facebook.com/sebibebiofficial
► Blog: www.sebibebi.com
► instagram: @sebibebi
► Twitter: @sebibebicom
► snapchat: @sebibebicom kullanıcı adı: Sebi Bebi
► Periscope: sebibebi
► Marka ve Ajanslar İçin (PR): prsebibebi@gmail.com

*Videoda ürün yerleştirme vardır.

Kategori:

Sebi Bebi

Konuyla ilgili yorumlar

E-mail adresiniz hiç kimseyle paylaşılmaz. Doldurulması gerekli kısımlar * ile işaretlenmiştir.

*