Ekleyen: Tarih: 2015-08-31

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

Bugün harika bir konudan bahsedeceğim size. Benim geç keşfettiğim ama görünce bayıldığım bu şey “Tohum Bombası”. İsminde her ne kadar bomba kelimesi geçse de bu bomba düştüğü yeri yeşertiyor güzelleştiriyor.

[foogallery id=”2132″]

Rengarek bu toplar bir harika!

Doğa Kağıt tarafından üretilen tohum bombaları, atık kağıtların değerlendirilmesi ve içine minik tohumcukların konması ile ortaya çıkmış. Her açıdan ekolojiye katkısı var, her açıdan çevresel ve içerdiği mesaj harika.
Nişan, nikah, baby shower, doğum günleri gibi gibi birçok kutlamada kullanılabilecek bu ürün fikir olarak çok orjinal ve verdiğiniz her kişide ilgi uyandıracak bir hediye.

[foogallery id=”2135″]

Farklı firmalar çeşitli şekillerde tohum bombasını kullanmış ve ortaya harika şeyler çıkmış.

[foogallery id=”2136″]

Oldukça anlamlı ve güzel bir mesaj vermek isteyenler için harika bir fikir gerçekten.
“Sevgimiz sizinle yeşersin”
“Bu minik tohumla filizlenen çiçekler gibi bebeğim yeni yaşına giriyor”
“Sevgimizin güzelliği sizlerle olsun istedik” ….
Gibi ekleyebileceğiniz bir çok anlamlı mesajla misafirlerinize ya da sizi sevenlere verebileceğiniz bir hediye olabilir 🙂

Ben görünce tabi ki hemen edindim ve saksıya ektim. Ekimi çok basit saksıya koyduğunuz toprağın üzerine tohum bombalarını koyuyorsunuz ve üzerini biraz daha toprakla örtüyorsunuz. Güneş gören bir yerde her gün suluyorsunuz. Bir kaç gün içinde yeşerdiğini görünce çok mutlu olacaksınız eminim.

–o–

Ben bu güzel ürün fikir için üreticisi olan Doğa Kağıt’a çok teşekkür ederim. Böyle güzel fikirlerin olduğunu görmek artık doğaya daha çok önem verildiğini ve korunmaya çalışıldığını görmek gerçekten güzel 🙂

Konuyla ilgili yorumlar

E-mail adresiniz hiç kimseyle paylaşılmaz. Doldurulması gerekli kısımlar * ile işaretlenmiştir.

*