Ekleyen: Tarih: 2015-11-07

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

Günümüzde oje renkleri ve modelleri oldukça çeşitli. Nail art için kullanılan bir çok malzeme ve tırnaklarımıza yapabileceğimiz çeşitli modeller var. İnternet’te dolaşan muazzam modelleri görünce “bu kadar da olmaz arkadaş” dediğim çok olmuştur 🙂 Bu konuda gerçekten yaratıcı kişiler var. Ben daha ojeyi taşırmadan süremezken bunlar tırnaklarını tuval gibi kullanıyorlar resmen. Fakat anladım ki bu konuda yalnız değilim.

Her şeyin pratikleştiği günümüzde oje sürerken dışarı taşan ojeler için de pratik biz çözümü bulunmuş. Son zamanlarda belki internette sıklıkla karşılaşmışsınızdır. Hani tırnak kenarlarına ve etlerine ojeye benzer birşey sürüyorla. İşte bu sıvı lateks, aslında nail art için kullanılana kadar sahne makyajlarında, efekt makyajlarında kullanılıyordu kendisi.

[foogallery id=”2491″]

Burada ablamız lateksi kendini yaşlandırmak için kullanmış.

[foogallery id=”2494″]

Burada da lateksi yüzünden soyuyor.

[foogallery id=”2497″]

Bu da normal tamamen soyduktan sonra. Gözenekleri bile temizlenmiştir bence 😛

İşte bu sıvı lateksi artık nail art işleminde de yardımcı olarak kullanabiliyoruz. Nail art yapanların çoğu buna; soyulan oje, lateks oje, taşan oje koruyucu demekte. Yabancı bir çok sitede ise peel latex, latex barrier, nail barrier, liquid nail tape deniyor. Peel latex sayesinde tırnaklarınıza istediğiniz ojeyi rahatça, taşıp taşmamasına aldırmadan sürebilirsiniz.

[foogallery id=”2499″]

Ojeyi sürdükten sonra tırnak kenarlarına sürdüğünüz bu şeyin bir ucundan tutup kolaylıkla tırnak kenarlarınızdan sıyırabilirsiniz. Türkiyede belli başlı bir çok kozmetik mağazasını gezmiş ve sormuş olmama rağmen henüz bulamadım. Fakat yakında temin edileceğini söyledi bir tanesi. Çok soran varmış 🙂 Genelde ayakkabı, çanta imalatında kullanılan bir yan ürün olduğunu duydum. İnanın bir çok ayakkabı ürünü satan yere gittim hırdavatçılar da dahil fakat “sıvı lateks” dediğimde hiçbiri ne olduğunu anlamadı 😀 Yabancı sitelerde bulmanız çok kolay, sadece size geliş süresi daha uzun olacaktır.

Son zamanların popüler nail art yardımcısı olan “Peel Latex” hakkında benden bilgi bu kadar 😉

giphy (2)

Konuyla ilgili yorumlar

E-mail adresiniz hiç kimseyle paylaşılmaz. Doldurulması gerekli kısımlar * ile işaretlenmiştir.

*