Ekleyen: Tarih: 2015-10-11

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

Nailart akımı başlamadan önce tırnaklar ve ojelerle ilgili bildiğimiz şeyler sınırlıydı. Çoğunlukla tercih edilenler küt tırnaklar ve french ojeydi. Nailart akımıyla oje ile beraber yapılabilecek bir çok model olduğunu öğrenmiş ve birçoğuna hayran kalmıştık. Şimdi de son zamanların modası bir tırnak şekli var karşımızda. Stiletto tırnaklar!

Peki nedir stiletto, ne demek?
Stiletto, ismini ince uçlu ve kısa saplı İtalyan bıçağından almış. Öyle olacak ki stiletto tarzı ayakkabılar da incecik ve sivri uçlu topuklulardan oluşmaktadır. Uzun tırnaklarınıza sivri bir görünüm verdiğinizde de bu görünümü çağrıştıran stiletto tırnaklara sahip oluyorsunuz.

[foogallery id=”2277″]

Rihanna tarafından sıklıkla kullanılan bu tırnak modeli son zamanlarda bir çok ünlü tarafından da trend oldu.

[foogallery id=”2280″]

Google’da stiletto tırnaklara bakıldığında oldukça abartılı modeller olsa da dozunda olanları görmekte mümkün. Pek benim tarzım değil gibi ama bu kadar popüler olunca merak ettim. Uzun tırnakların bakımı her zaman özen ister bu tırnaklara sahip olmak içinde ekstradan bir tırnak koruyucu ve sertleştirici kullanmanızı önerimdir. Çünkü uzun ve sivri yapılarından dolayı hemen kırılmaya müsait gibi görünmekteler. Fakat stiletto tırnakları kullananların çoğunun takma tırnak kullandığını düşünüyorum. Tırnağını uzatıcan, şekil vericen, kırılmasın diye uğraşıcan… Zaten resimlerin çoğunda belli olur.

[foogallery id=”2287″]

Öyle bir tırnağa sahip olunca da klavyede nasıl yazılır, nasıl kalem tutulur pek bilemeyeceğim 😀 Ama bi kavga olduğunda yanımda olmasını istediğim insanlardandır stiletto tırnaklara sahip olanlar. Fena çizer, izi kalır 😛

Konuyla ilgili yorumlar

E-mail adresiniz hiç kimseyle paylaşılmaz. Doldurulması gerekli kısımlar * ile işaretlenmiştir.

*