Ekleyen: Tarih: 2015-07-05

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

alternative-blonde-bohemian-boho-Favim.com-2174064

Bohem tarzı ağırlıklı bir yaz geçirdiğimiz için bu yaz oldukça renkli ve orjinal gerçekten. Kumaşlarda çiçek desenleri, rengarenk takılar, dökümlü ve bol kıyafetler… Bu akımın saçlardaki en büyük örneği hair wraps ve saç tüyü.
Hair wraps türkçeye çevrildiğinde saç sarıgısı gibi bir anlama gelmektedir. Aslında mantık doğru çünkü hair wraps saçla beraber saça sarılan renkli iplerdir.

İki çeşit hair wraps vardır. Bunlardan ilki hazır satılan saç ipleri diğeri ise saçınıza o anda saçınızla beraber sarılan iplerdir.

il_fullxfull.309586366
Hazır satılan saç iplerini kaynak boncuğu yardımıyla saçınızın bir tutamına dipten sıkıştırılır ve 3-4 hafta gibi bir süre saçınızda kalır, tabi isteseniz daha kısa bir süre içinde de çıkarabilirsiniz.

large (6)

Saçınıza sarılan türü ise istediğiniz renk ve modelde iplerin bu işi bilen kişiler tarafından yine bir tutam saçınıza saçınızla beraber iplerin saç dibinden sarılmasıyla oluşur. Bunun kalıcılığı daha fazladır. Banyo yaparken ya da saçınızı boyattığınızda herhangi bir yıpranma olmadığı söyleniyor.

Aşağıdaki resimlerde değişik modellerde hair wraps örnekleri mevcuttur;

[foogallery id=”2483″]

 

Saç tüyünü hair wraps ile karşılaştırınca daha estetik durduğunu söyleyebilirim. Hair wraps daha asi ve özgür bir tarz yaratırken saç tüyü ile daha estetik ve çekici bir tarz elde edebilirsiniz. Kullanım şekli hair wraps ile benzerlik göstermekle beraber birçok bayan kuaföründe de saçınıza bu güzel tüylerden taktırabilirsiniz. Hemen aklınıza ” e peki ıslanıp kuruduğunda yine eskisi gibi olacak mı?” sorusu gelecektir. Bu tüyler hemen yıpranmıyor öyle elinizle mıncık mıncık oynamazsanız uzun süre kullanabilirsiniz 😀

Buyrun bunlarda saç tüyüne örnekler;

[foogallery id=”2484″]

 

Konuyla ilgili yorumlar

E-mail adresiniz hiç kimseyle paylaşılmaz. Doldurulması gerekli kısımlar * ile işaretlenmiştir.

*