Ekleyen: Tarih: 2015-08-02

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

Hair wrap gibi saç aksesuarlarının sıklıkla kullanılmaya başlanmasından bu yana saçımızda kullanabileceğimiz bir çok aksesuar olduğunu tekrar hatırladık. Son zamanlarda özellikle saç bantları oldukça dikkatimi çekmekte. Eskiden sade ve belli modellerin dışında saç bandı görmek mümkün değildi. Ama kendin yap (do it yourself) akımı başladığından beri bir çok konuda yaratıcılıkta sınır tanınmadığı gibi burada da bir çok yaratıcı fikir ortaya çıkıyor 🙂

Şimdi size internette gördüğüm ve hoşuma giden güzel bir örgü saç bandını yapımını anlatacağım. Oldukça basit malzemelerle yapacağınız bu saç bandını hem kısa sürede yapacaksınız hem de kendi tasarımınız olduğu için keyifle kullanacaksınız. Bunun için gerekli malzemeler; saç lastiği, şerit şeklinde kesilmiş deri kumaş, ip, makas ve top zincir.

saç bandı diy kendin yap

 

 

Malzemelerde yer alan şerit deri kumaş ve top zincir tamamen isteğinize kalmış olup bunların yerine benzer başka aksesuarlarda kullanabilirsiniz. Önemli olan uyum ve şıklık, sizin yaratıcılığınıza kalmış 🙂

 

 

 

 

 

 

saç bandı diy kendin yap

İp, şerit deri kumaş ve zinciri saç lastiğine şekilde görüldüğü gibi sıkıca bağlayın. Burada atacağınız düğümcüğün iyi olması oldukça önemli. Çünkü saç lastiği saç bandı bittikten sonra kafanıza takarken esneyip bağlamış olduğunuz aksesuarları düğümcük yerinden biraz zorlayabilir. Bu nedenle görüntü olarak güzel ve sağlam bir düğüm atmaya özen gösterirseniz daha iyi sonuç elde etmiş olursunuz.

Tüm aksesuarları saç lastiğine bağladıktan sonra güzelce örmeye başlıyoruz.

 

 

 

 

saç bandı diy kendin yap

 

 

Baş çevreniz kadar ördüğünüzden emin olduktan sonra örme işlemini bırakıp yine biten kısımda saç lastiğine tekrar sıkıca ve güzelce bağlıyoruz.

 

 

 

 

 

saç bandı diy kendin yap

 

 

 Veeeee saç bandınız hazır 🙂 Kendi emeğinizle yapacağınız için oldukça hoşunuza gideceğinden eminim.

Dilerseniz bir tane ya da resimdeki gibi farklı renklerde yaparak ikisini birden takabilirsiniz. Dedim ya yaratıcılık size kalmış. Ayrıca sevdiklerinize kendi emeğinizle yapmış olduğunuz bir hediye olarak da verebilirsiniz.

 

 

 

kaynak: www.psimadethis.com

Konuyla ilgili yorumlar

E-mail adresiniz hiç kimseyle paylaşılmaz. Doldurulması gerekli kısımlar * ile işaretlenmiştir.

*