Ayrıntılar

Ekleyen: Tarih: 2013-09-28

3.86 avg. rating (77% score) - 7 votes

Okula giderken rahatlıkla uygulayabileceğiniz bu saç modelini saçınızı dilerseniz videodaki gibi dalgalı yaptıktan sonra dilersenizde düz olarak uygulayabilirsiniz.
Bu model için gereken malzemeler oldukça basit ve kolay bulunur. Her bayanın odasında ya da çantasında bulunan birkaç teltoka ve saç lastiğidir (küçük ince saç lastiği). Videoda üç model bulunmaktadır.

Birinci modelin yapılışı;
Saçınızın her iki yanından birer tutam alıp kafanızın arkasında bu iki tutamla düğümcük atın ve daha sonra bu iki tutamı saç lastiği ile bağlayın. Düğüm yaptığınız saçın düğümünü biraz bollaştırarak güzel bir görünüm kazandırın. Daha sonra saç larınızın her iki yanından birer tutam saç daha alarak aynı işlemi uygulayın. Bu şekilde saçınızda üç düğümcük olacak ve  saç modeliniz hazır!

İkinci modelin yapılışı;
Yarı açık bir görünüm elde edeceğiniz bu saç modelinde de saçınızın önce tek bir tarafından bir tutam saç alın ve aldığınız bu saç tutamını kafanızın arkasında minik bir topuz oluşturacak kıvırın. Minik topuzunuzu tel toka ile kafanızın arkasında tuturun. Daha sonra saçınızın diğer tarafından bir tutam saç alın ve aynı işlemi uygulayın. En son olarak kafanızın arka orta kısmında bir tutam daha alıp aynısını uygulayarak modeli tamamlayın.
Küçük bir not:bu modelde saçınızın arkasında yapacağınız minik topuzlarınızı saç spreyi ya da çeşitli yöntemlerle renklendirebilir ve modelinizi daha renkli bir şekilde kullanabilirsiniz.

Üçüncü modelin yapılışı;
Saçınızın bir kenarından 2 tutam saç alın ve düğümcük atın. Daha sonra bu düğümlediğiniz 2 tutam elinizdeyken üçüncü bir tutam alın ve kenardaki tutam ile birleştirip (2 tutam olacak şekilde) tekrar düğüm atın. Bu işlemi ensenize kadar devam ettirip farklı bir örgü modeli oluşturmuş olacaksınız. En sonunda tel toka yardımı ile ördüğünüz saçı ensenizde sabitleyin. Ve saç modeliniz hazır!

Yorumlar kapalı.