Ayrıntılar

Ekleyen: Tarih: 2013-10-29

4.09 avg. rating (81% score) - 11 votes

Hergün dışarı çıkmak hergün bakım demek. Sıradan olmamak için farklı şeylerde denemek gerekir. Tabi bunları yaparkende zaman kaybetmemek… Okula giderken yaşanılan en büyük promlemlerden biri saçtır. Çünkü makyaj yapamazsınız, saçınızı açık bırakamazsınız ve doğal bir şekilde bakımlı olmanız gerekmektedir. Doğal güzellik her zaman en güzel olanıdır. Yukarıdaki videomuzdaki modeller de oldukça doğal ve yapımları da bi o kadar basittir.

İlk modelimizde saçımızı yandan ve enseden topluyoruz. Topladığımız saçı saç lastiğinin üstü kısmından olacak şekilde ortadan ayırıp içinden atkuyruğunu geçiriyoruz. Bu işlemi uç kısma kadar devam ettiriyoruz ve şık bir saç modeli elde ediyoruz 🙂
İkinci modelimizde saçlarımızı ikiye ayırıp her iki yandan ve yine enseden örüyoruz. ördüğümüz bu şaçları enseden başımızın üstüne doğru dolayıp tel toka ile bittiği yerde sabitliyoruz. aynı işlemi diğer taraftaki örgü içinde uygulayıp güzel bir model elde ediyoruz.
Üçüncü ve son modelimizde saç maşası yardımı ile saçlarımıza hafif bir dalga veriyoruz. ve daha sonra saçımızın her iki yanından ve üst kısımlarından olacak şeklilde bir tutam saç alıp örüyoruz. Ördüğümüz bu saçları birbirine paralel gelecek şekilde diğer yanlardan sabitliyoruz. Saçlarınızı örmeden önce maşa yardımıyla vereceğiniz hafif dalgalar eğer saç kesiminiz katlı ise örgülerin arasından küçük saç uçlarınızın çıkmaması konusunda ve daha iyi big örgü olması açısından yardımcı olacaktır.

İhtiyacınız olan şeyler;
– Minik saç lastikleri
– Saç maşası
– Teltoka

Konuyla ilgili yorumlar

E-mail adresiniz hiç kimseyle paylaşılmaz. Doldurulması gerekli kısımlar * ile işaretlenmiştir.

*

3 Yorum