Ayrıntılar

Ekleyen: Tarih: 2012-11-14

5.00 avg. rating (91% score) - 1 vote

Nemli saçlara nasıl şekil verilir?

Konuyla ilgili yorumlar

E-mail adresiniz hiç kimseyle paylaşılmaz. Doldurulması gerekli kısımlar * ile işaretlenmiştir.

*

7 Yorum

 • saçlarım çok kabarık ve bakımlı görünmüyor ne yapabilirim bu durumda ?

  • ophelia 9 yıl önce

   Alev Hanım merhaba, saçlarınızın kabarık olması aslına bakarsanız tam kıvırcık ve tam düz olmasından iyi bir durumdur çoğu zaman. Hem her şekle kolay girebilir hemde dolgun görünür. Sadece hangi saç modellerinin sizi daha iyi gösterdiğini belirlemeniz gerek. Banyodan çıktığınızda saçlarınız daha nemliyken saçınızın kabarmasını önleyecek saç kremi kullanın (durulanmayan saç kremlerini tercih edin) ve saç modelinizi bu işlemden sonra uygulayın. Böylece saçlarınız hem kabarmayacak hemde daha kolay şekil alacaktır.

 • saçlarımda çok kırıklar var çok bakımsız görünüyor napmam lazım

  • ophelia 9 yıl önce

   Fazla fön yapılması, saç düzleştiricileri, saçımıza şekiller vermek için aşırı sıcağa maruz kalması, saç boyaları v.b. gibi durumlarda saçımız çok çabuk yıpranır ve sonucunda saçlarımızda ya kırıklar meydana gelir ya da çatallaşmalar başlar. Saç kırıklarını önlemek için aslında günlük hayatta uygulamamız gereken çok doğal yöntemler vardır. Mesela, saçımız aşırı kuruyken taranmaması gerekir. Düşünün saçlarımızı kestirmek için bile kuaföre gittiğimizde yaptıkları ilk şey nedir? Saçımızı su dolu sprey şişesi ile nemlendirmek ve sonra taramak. Çünkü bu şekilde saç hem daha kolay taranır hem de saç tellerimiz yıpranmaz. Kuru saç tarandığında çok çabuk kırılır ve yıpranır. Saçınıza uygun saç bakım kremleri ile de saçınızın yumuşak ve dolgun görünmesini sağlayabilir ve böylelikle saçlarınızın ihtiyaç duyduğu nemi sağlayabilirsiniz. Artık banyo sonrası kullanılabilen ve durulanmayan saç bakım kremleri de bu durumu oldukça kolaylaştırmaktadır.

 • Merhaba . 🙂 Benim saçlarımın dalgası hic güzel değil . arada örüyorum sabah kalkınca acıyorum . Saçımı yapmaya hic vaktim yok . Düzlestirmek istemiyorum . banyo yaptıktan sonra nasıl güzel şekil verebilirim ?

 • feride 8 yıl önce

  Ya benim saçlarım kat kat kısa aynı zamanda kakullu nasıl şeki verebilirim acaba
  l

  • ophelia 8 yıl önce

   Merhaba, güzel bir şaç modeliniz var. Eğer kahkülleriniz kaş hizzasında bitiyorsa bir fırça yardımıyla hacim verebilir, kat kat olan şaçlarınızı toplayarak sitemizde bulunan atkuyruğu modellerinden birini uygulayabilirsiniz.
   İkinci bir model olarak yıkadığınız saçlarınızın diplerini saç kurutma makinesiyle kuruttuktan sonra hafif nemli saçlarınızı öne doğru atarak saç tarağı ya da fırça yardımıyla yavaş yavaş düzleştirerek kurutmaya başlayın. Bu şekilde kuruttuğunuz saçlarınızı geriye attığınızda her katın dışa doğru döndüğünü göreceksiniz. Eğer saçlarınız dalgalı ise ya da çabuk dalgalanıyorsa hafif bir jöle yardımıyla saçlarınızı dalgalı şekle sokabilirsiniz. Bu şekilde saçlarınız katlı olduğu için daha çok görünecektir.