Ekleyen: Tarih: 2016-01-10

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

Özellikle yeni evlenenler için en zor şeylerden biri mobilya seçimi. Ülkemizde o kadar çeşitli mobilya modelleri ve mobilya tasarımları var ki bu sektörde kendinize en uygun modeli bulmak da haliyle oldukça zor.

Bu yazımızda sizler için Türkiye’nin gözde mobilya mağazalarını gezdik 2016 yılında moda olabilecek renkleri, en farklı, en yeni trend mobilya modellerini fotoğrafladık.

Mağazaları gezerken fark ettiklerimiz; bu sene L tipi koltuklardan daha çok ikili ve üçlü gruplara yer verildiğini fark ettik. Kumaş konusunda da bu sene moda olan “Nubuk” adı verilen kumaş türü. Bu kumaş türü kalitesine göre çok iyi olabiliyor ancak adı nubuk olup da daha kalitesiz kumaşlar da mevcut. Bunu mobilya alırken satıcıya mutlaka sormanız gerekiyor özellikle kumaş için ayrı bir garanti verilip verilmediğini, lekelerin silerek çıkarılıp çıkarılmadığını ve su geçirip geçirmediğini sormanız da incelediğiniz ürünün kumaş kalitesi hakkında fikir edinmenizi sağlayacaktır. Özellikle İthal ve kaliteli nubuk kumaşlar için tüm bu sorularınıza olumlu yanıtlar alacaksınız.

L tipi oturma gruplarında mekanizma konusunda da gelişmeler mevcut. Uzanarak film izleme konusunda alt kısmı uzayabilen mekanizmalı oturma grupları bizim oldukça hoşumuza gitti 🙂 Mekanizma konusunda da mutlaka ayrı bir garanti verilip verilmediğini sorun. Kalitesiz mekanizmalar kullanıma bağlı olarak deformasyona uğrayıp zamanla tutukluk yapabilir veya düzgün çalışmayabilir. Gezdiğimiz markaların arasından bazılarının 20 yıla kadar mekanizma garantisi verdiklerini duyduk. Bazı markalar ise genel garanti vererek mekanizma için ayrı bir hizmet sunmuyorlar.

Bu sene oldukça moda olan ağaç masa konusunda tek veya iki parça olanlar oldukça dikkatimizi çekti. Mobilyalarınız ile uyumlu olsun-olmasın tek veya iki parça ağaç masa, salon veya yemek odanıza kesinlikle ayrı bir hava katacaktır. Fiyat konusunda da diğer ahşap masalardan çok bir farkı bulunmuyor. Kullanım konusunda da ağaçların uzun süre fırınlanarak nemden ve rutubetten tamamen arındırıldığını, yıllarca kullanımda hiç bir deformasyona uğramayacağı konusunda garanti verildiğini de belirtelim.

Aşağıda ilgimizi çeken bazı modellerin resimlerini bulabilirsiniz. Umarız bu tasarımlar kafanızda bir fikir oluşmasına yardımcı olabilir 😉

[symple_box style=”boxinfo”]
Oturma Grupları ve Koltuklar
[/symple_box]

[foogallery id=”3129″]

[symple_box style=”boxinfo”]
Masa ve Sandalyeler
[/symple_box]

[foogallery id=”3152″]

[symple_box style=”boxinfo”]
Ağaç Masalar
[/symple_box]

[foogallery id=”3168″]

[symple_box style=”boxinfo”]
Yastık ve Aksesuarlar
[/symple_box]

[foogallery id=”3181″]

Konuyla ilgili yorumlar

E-mail adresiniz hiç kimseyle paylaşılmaz. Doldurulması gerekli kısımlar * ile işaretlenmiştir.

*