Ayrıntılar

Ekleyen: Tarih: 2018-04-07

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

Son zamanlarda güneş kremlerinin vücudumuz üzerindeki etkileriyle ilgili güneşin bu kremlerden daha az zararlı olduğundan tutun, bu kremlerin D vitamini alımını engellediği veya cildi daha çok tahriş ettiğine dair birçok söylem mevcut. Ben de Hem SPF ve PA değerleri hem de güneş kremi içerikleri ve kullanımı ile ilgili upuzun ama bilgi dolu bir video hazırladım. Videonun sonunda sprey güneş koruyucu veya etki sürelerinin fiziksele göre daha uzun olduğu söylenen kimyasal güneş koruyucu nedir, hangisi daha güvenli, tam olarak arasında farklar neler bunları iyice anlamış olacağınızı dolayısı ile de seçim ve uygulama konusunda daha bilinçli olacağınızı düşünüyorum. Her uzman her doktor SPF değerinin yüzdeleri konusunda bile farklı bir açıklama yaptıkça işin rengini asla net anlayamasak da en azından daha bilinçli olarak kararlarımızı verebiliriz. Her ne kadar videodaki bilgiler birçok farklı enstitünün bilimsel araştırmanın özetini içerse de içlerinde kendilerinin bile fikir ayrılıklarına düştüğü oluyor. Örneğin hala bazı uzmanlar 11:00-15:00 arası güneş ışınlarının zararlı olduğunu iddia ederken bazıları ise 10:00-16:30 arasında çıkmamak gerektiği konusunda çok ısrarcı. Gel de işin içinden çık 😀 Her ne olursa olsun yazın bile beni makyaj yapmak zorunda bırakan lekelerimin, her yıl artan minik benlerimin sebebinin güneş olduğunu çok net biliyorum. Kanserojen ve yaşlandırıcı etkisi de ispatlanmışken içeriğine dikkat ederek güneş kremlerini yaz kış kullanmaya devam edeceğim.

ÖNEMLİ: Bu arada fiziksel kremler makyajın üstüne sürmeye kalkanlar zaten bembeyaz kremi süremezler. Burada nemlendirici üstüne demek istiyorum. Kimyasal nemlendirici ve tüm ürünlerin altına, fiziksel ise nemlendirici üstüne.
Tüm krem cinslerini de makyaj üstüne sürenler de var ama bundan ziyade fondötene karıştıranlar var. Kesinlikle inceltiyorsunuz, yapmayın. Güneş kremlerinizi fondöteninizle karıştırmayın.
Ama aynı videoyu 3.kez çekince detaya girmediğim için salakça olmuş kabul ediyorum. Bilgiler karışmış. Fizikseli makyajın üstüne sürenler olduğu için bu konuda da bir sürü bilgi var. Ama mantıksal bir uygulama hatası var zaten. Bunun dışında zaten makyaj üstüne koruyan pudra koruyular ve spreyler var onu ayrı kategorilendirelim.

► Hızlı abonelik için tıklayınız: http://goo.gl/kXfGWo
► Birbirinden farklı faydalı içerikler için Blogumu takip etmeyi unutmayın : http://www.sebibebi.com

❤ Tüm Videolarıma Aşağıdaki Kategorilerden Ulaşabilirsiniz.

Tüm Kolay Saç Modeli Videolarım

Tüm Makyaj Videolarım

Tüm CHALLENGE, Yarışma,TAG, Eğlenceli Videolar

Tüm How to “Nasıl Kolay Yapılır” Videolarım

Tüm Ünlü Makyajları

► Aşağıdaki linklerden beni takip edebilirsiniz.
► Facebook: https://www.facebook.com/sebibebiofficial
► Blog: www.sebibebi.com
► instagram: @sebibebi
► Twitter: @sebibebicom
► snapchat: @sebibebicom kullanıcı adı: Sebi Bebi
► Periscope: sebibebi
► Marka ve Ajanslar İçin (PR): prsebibebi@gmail.com

Kategori:

Sebi Bebi

Konuyla ilgili yorumlar

E-mail adresiniz hiç kimseyle paylaşılmaz. Doldurulması gerekli kısımlar * ile işaretlenmiştir.

*